Aktualności

Właśnie wystartowała 11. edycja Konkursu!

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów meblarskich w Polsce. „Diament Meblarstwa 2017” organizowany jest przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES meble.pl” oraz Meble.pl S.A.

Pierwszą, zauważalną zmianą, dokonaną podczas tegorocznej, 11. edycji, jest nowy layout strony internetowej Konkursu, dzięki któremu stała się ona nowoczesna, przejrzysta, zyskała czytelny układ treści i intuicyjną nawigację. O kolejnych niespodziankach Organizatorzy będą informować na bieżąco.

W ub. r., korzystając z jubileuszu 10-lecia, postawiono na nową identyfikację wizualną Konkursu. Pojawiły się nowy logotyp oraz statuetka, zaprojektowane przez dr hab. artystę rzeźbiarza Jarosława Perszko, prof. PB, a także katalog konkursowy w nowej odsłonie. Organizatorzy postanowili też rozszerzyć formułę Konkursu, tak aby oprócz mebli, obejmował on również inne elementy wyposażenia wnętrz.

Aktualnie zgłoszenia przyjmowane są w 21 kategoriach produktowych, w ramach których uczestnicy mają możliwość wyboru klasy: standard lub premium, a także w dwóch dodatkowych kategoriach (marketing i komunikacja oraz wizje), bez podziału na klasy. W tym roku startuje także nowa kategoria: „młody design”, w ramach której studenci oraz ubiegłoroczni i tegoroczni absolwenci szkół i uczelni wyższych mogą zgłaszać swoje projekty mebli i elementów wyposażenia wnętrz.
Produkty do Konkursu można zgłaszać do 16 października br.

Wyboru zwycięzców dokona specjalnie powołane jury, w skład którego wchodzą: architekci, projektanci wnętrz, designerzy, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele handlu, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych. Ocenie poddane zostaną wzornictwo i zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność i zaawansowanie technologiczne, funkcjonalność i ergonomia oraz ogólna prezencja produktu.

Oficjalne zakończenie Konkursu, podczas uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom, zaplanowane zostało na 6 grudnia br. Gala finałowa odbędzie się w Warszawie.

Na potrzeby Konkursu wydany zostanie specjalny katalog konkursowy, w którym zaprezentowane zostaną wszystkie produkty zgłoszone do Konkursu. Ponadto zapowiedzi Konkursu, wyniki, jak również relację z gali finałowej, można będzie znaleźć w miesięczniku „BIZNES meble.pl”, na portalu www.biznes.meble.pl oraz na profilu https://www.facebook.com/diamentmeblarstwa/.

Patronami Honorowymi i Medialnymi 11. edycji „Diamentu Meblarstwa” są portale internetowe, czasopisma oraz instytucje związanych z branżą meblarską, co wiąże się z szeroką promocją Konkursu w postaci zapowiedzi oraz relacji w mediach.

Zapraszamy do udziału w 11. edycji Konkursu. SIĘGNIJ PO DIAMENT!